Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12916510



*

nr 1291 6510


Göte Halvarsson

(f. 1927), Sverige


Göte Halvarsson (b. 1927), Sweden. Roe deer, signed, 19x31,


WATERCOLOUR, RÃ¥djur, Signerad, 19x31 cm


Göte Halvarsson, Swedish painter, born 1927.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday November 25 2019
at 19:48:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/11 23:22:13 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Göte Halvarsson

Göte Halvarsson, Swedish painter, born 1927.

Read more about Göte Halvarsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur djurmotiv göte halvarsson rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr